Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi

Emniyet Müdürlüğü Radar Uygulamalarını Arttırdı
   
 Emniyet Müdürlüğü Radar Uygulamalarını Arttırdı

Emniyet Müdürlüğü Radar Uygulamalarını Arttırdı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 4.11.2013 - 21:49:41 


Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Trafik ekipleri İlçe genelinde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazaların önüne geçmek için radar uygulamalarını yoğunlaştırdı.


Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Trafik ekipleri İlçe genelinde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazaların önüne geçmek için radar uygulamalarını yoğunlaştırdı. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliğine bağlı ekipler Fethiye İlçe sınırları içerisinde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazalarının önüne geçmek için uygulamalarını sıklaştırdılar. Kazaların büyük bir bölümünün aşırı hız yüzünden yaşanması nedeniyle trafik ekipleri Şehrin değişik noktalarından gerçekleştirdikleri radar uygulamalarını da arttırdılar. Ekipleri şehrin değişik noktalarından günde 14 saat radar uygulaması yapıyorlar. Uygulamalarda hız sınırını aşarak radara giren araç sürücüllerinin plakalarına cezai işlem uygulanarak adreslerine gönderiliyor. Fethiye ve çevresinde trafik kazalarının yoğun olduğu bölgelerde radar uygulamaları sıklaştıran ekipler Karaçulha Beldesi çalıca Mahallesi Zincirlikavak mevkiinde iki saat devam eden radar uygulaması sırasında 50 Kilometre hız sınırını aşan 30’a yakın sürücünün plakasına cezai işlem uygulandı. Yapılan Radar uygulaması ile ilgili olarak bilgi veren Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği yetkililerinden Komiser Yardımcısı Cüneyt Günesen “Sürücülerimizin Dikkatsizlik ve aşırı hızlı araç kullanmalarından dolayı trafik kazaları yaşanmaktadır. Bizde Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak aşırı hız yüzünden yaşanan bu kazaların önüne geçmek adına kazaların en fazla meydana geldiği bölgelerde radar aracımız ile 8 saat gündüz 6 saat gece olmak üzere günde 14 saat radar uygulaması yapıyoruz. Bu uygulamalarda ikinci bir ekip aracı kullanıp kapama noktası yapmadan hız sınırını aşan araçların tescil plakalarına ceza yazmak sureti ile radar uygulamalarımıza ağırlık vermekteyiz. Geçtiğimiz yıllarda uygulama yapılan bölgelerde burada radar uygulaması yapılmaktadır diye bir ikaz levhası bulundurulması gerekiyordu. Artık bu uygulama değişti ve uygulama ile ilgili ikaz levhası olmaksızın denetimler yapılmaktadır. Bizim sürücülerimizden ricamız Şehir içerisinde 50 Kilometre olarak belirlenen hız sınırlarına uymalarıdır. Yüzde on tolerans ile en fazla 55 kilometre hıza çıkabilirler. 56 Kilometre hıza ulaşan araç sürücülerine cezai işlem uygulanmaktadır. Bu uygulamalarda bizim amacımız kesinlikle caza yazmak değil. Fethiye trafiğinde daha sağlıklı ve güvenilir bir ortamda yaşam kalitemizi arttırmaya çalışıyoruz. Ancak sürücülerimiz hız sınırlarını ihlal ettiğinde yaralamalı ve ölümlü kazalarımızın sayısı da artmaktadır. Bu kazaların önüne geçmek adına şehrin değişik noktalarında özellikle de Trafik kazaların yoğun olarak meydana geldiği bu bölgelerimizde radar uygulamalarımızı sıklıkla yapmaktayız ve yapılan bu uygulamaların ciddi bir şekilde faydasını da görmekteyiz” dedi.

İlçe genelindeki hız limitleri ile ilgili olarak ta bilgi veren Komiser Yardımcısı Cüneyt Günesen “Bizim sınırlarımız içerisinde bulunan İlçe merkezi, Çamköy ve Karaçulha’da dahil olmak üzere hız sınırı uygulamamızı 50 Kilometre olarak baz alıyoruz. Yüzde 10 Tolerans 55 Kilometre hıza çıkmaktadır. Bunun yanında Çevre yolunda Fethiye Giriş levhamız ile birlikte bizim sorumluluk alanımızda İlçe Trafik Komisyonunun almış olduğu karar ile çevre yolunda 70 Kilometre hız sınırı uygulanmaktadır. Ancak bu bölgenin belli noktalarında yaya geçitleri bulunduğu için o bölgelerde de 50 Kilometre hız levhası bulunmaktadır. Tüm bölgelerde sürücülerimizin kaç kilometre hız ile gidecekleri konusunda uyarı levhaları mevcuttur. Sürücülerimizin olası bir kazaya karışmamaları için trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz” dedi.
 Editör :  Haber Merkezi

Yazdır

Word'e Aktar

Yorum Ekle Tavsiye


 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Ramazan Coşkun

 Kategori  ASAYİŞ

1058 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Reklam

 Duyuru

 Reklam

 Köşe Yazıları

Ramazan Yıldırım

Ramazan Yıldırım ¬
ÜLKEYİ GEREN BİR CUMHURBAŞKANI: TAYYİP ERDOĞAN

Mustafa Kaşıkçı

Mustafa Kaşıkçı ¬
NE İSTEDİLER DE VERMEDİK

Asım Cezayirlioğlu

Asım Cezayirlioğlu ¬
YENİDEN SEÇİMLERE DOĞRU

Mehmet Uçar

Mehmet Uçar ¬
SURİYE SINIRIMIZDA NE Mİ OLUYOR?
 
 Reklam

 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 38
 Bugün : 24
 Dün : 321
 Toplam : 716512
 Ip No : 107.21.175.43
     

 Reklam

 Reklam

 Takvim

Eylül 2015

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 

 Reklam

 
 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam


RESMİ İLAN |SİYASET |EĞİTİM |GÜNCEL |ASAYİŞ |TURİZM |KÜLTÜR-SANAT |SAĞLIK |EKONOMİ |SPOR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2012- Fethiye Haber Merkezi - ANASAYFA - Tüm Hakları Saklıdır. 


Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.