EĞİTİM-SEN İSYAN ETTİ


Ankara’daki Barış Mitingi’ne yönelik saldırı sonrası yas ilan ettiklerini açıklayan KESK Fethiye temsilcilikleri 12-13 Ekim tarihlerinde greve çıkarak 2 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de iş bırakma eylemi yapıldı. Fethiye Devlet Hastanesi’nde de iş bırakma eylemi yapan Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) Fethiye temsilcilikleri ‘yasta değiliz, İsyandayız’ dediler. Grup adına açıklama yapan SES Fethiye Temsilcisi Selçuk Arda “Yüzlerce insanın toplu katliamıyla karşı karşıya kaldık. Artık Ortadoğu’ya benzetilen, her gün canlı bombalarla huzursuz, üzüntü içinde boğulmaya başladık. Hiç birimiz güvende değiliz. Ama yasta değiliz, İsyandayız! Bu sessiz çığlığımızı arttırmak, insanları bu konuda duyarlı kılmak için elimizden gelen her çabayı sarf edeceğiz. Hesap soracağız” dedi.

Fethiye Devlet Hastanesi önünde iş bırakma eylemi kararı alan KESK, DİSK, TMMOB, TTB temsilcilikleri üyeleri daha sonra Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önüne gelerek oturma eylemi yaptılar. Oturma eyleminde sık sık alkışlar yapılarak AKP iktidarı eleştirildi. Eylemde Eğitim Sen Fethiye Temsilciliği üyesi Ali Türk, Ankara’da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzakta aramaya gerek yoktur diyerek şu açıklamayı yaptı: “7 Haziran seçimleri sonrasında kışkırtıcı ve saldırgan politikalarını sürdüren, her ağızlarını açtıklarında akan kan ve ölümler üzerinden siyaset yaparak ‘oy avcılığı’ yapanlar, katliamın asıl sorumlularıdır. Ankara’da yaşanan saldırı, emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük taleplerini hedef almıştır. Kendi siyasi ikballeri için yıllardır şiddet ve nefret dilini kulanlar, bugün Türkiye’nin katliamlar tarihine yeni bir katliam daha eklenmesine neden olmuştur. KESK olarak her fırsatta savaş çığırtkanlığı yapanlara karşı, ‘inadına barış’ diyen barış savunucularını göz göre göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.”

Eğitim Sen Fethiye Temsilciliği üyesi Ali Türk açıklamasının ardından, görev şehidi olan ve Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde görev yapan Fethiyeli çevik kuvvet polisi Özgür Gümüş’ü anarak, bütün ölümlerin son bulması ve barışın biran önce gelmesi temennisinde bulundu.

(Haber/Foto-Gökhan Ayyıldız)Tarih: 12.10.2015

Fethiye Haber Merkezi - ANASAYFA
http://www.fethiyehabermerkezi.com/