Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi

FTSO Üyelerini Dış Pazarlara Açılması İçin Destekliyor
   
 FTSO Üyelerini Dış Pazarlara Açılması İçin Destekliyor

FTSO Üyelerini Dış Pazarlara Açılması İçin Destekliyor
 Yazı Boyutu

 Tarih : 16.4.2015 - 23:56:33 


Fethiye’de ticaret ve çeşitli alanlarda üretim yapan firmaların yabancı pazarlara açılması ve dış pazarlarda rekabet edebilmesi amacıyla çalışmalarına devam ediyor.


Fethiye’de ticaret ve çeşitli alanlarda üretim yapan firmaların yabancı pazarlara açılması ve dış pazarlarda rekabet edebilmesi amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin ve dış ticarete ilgi duyanların katıldığı seminer düzenledi. Yoğun ilgi gören seminerde T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölgesi Müdür Yardımcısı Dr. Yasemin Görüm tarafından Dış Ticaret Pazar Araştırması ve Devlet Hibe ve Desteklerinin Önemi anlatıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ARGE birimi tarafından düzenlenen Dış Ticaret Pazar Araştırması ve Devlet Hibe ve Desteklerinin Önemi Semineri 14 Nisan 2015 tarihinde FTSO Likya Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminer, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan’ın açılış konuşması ile başladı. Seminere mermer, gıda başta olmak üzere diğer pek çok sektörde faaliyet gösteren firma yetkililerin katıldı. Katılımcıların iş kolları, faaliyetleri ve dış ticaretleri hakkında tek tek bilgi alan Dr. Yasemin Görüm, dış pazarda aktif olabilmek için markalaşmak gerektiğinin altını çizdi. Katılımcılara dış Pazar ve rakip analizi önerisinde bulunan Görüm, bu konudaki devlet desteklerini ve bu desteklerden firmaların nasıl faydalanabileceğini anlattı. Arıcan, konuşmasında, “Fethiye,  ülkemizin önemli tarımsal üretim merkezlerinden birisidir. Ayrıca zengin maden ve yer altı kaynaklarına sahiptir.  İşletmelerimizin bu ürünleri ihracat etmek konusunda yeteneklerinin ve kapasitelerinin artırılması gerekmekte. Odamıza kayıtlı işletmelerin çoğu küçük ve orta ölçekli işletmeler. Dış ticaret konusunda nitelikli personel istihdamı başta olmak üzere bilgi ve finansman desteğine ihtiyaç duymaktalar.” İfadelerine yer verdi.

Arıcan, seminerin düzenleniş amacının dış ticarette devlet destek ve teşvikleri,bunlardan oda üyelerinin nasıl faydalanabileceği, dış ticaret konusunda işletmelerimizin kurumsal  ihtiyaçları, dış ticaret konusunda  Fethiye olarak fırsatlarımız ve risklerimiz neler olduğu gibi sorulara yanıt aramak için düzenlendiğini ifade etti. Arıcan, konuşmasında şunları söyledi: “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin ihracat potansiyellerinin artması, dış pazarlarda rekabet edebilmesi ve yeni pazarlara girebilmeleri için bir dizi çalışmayı göreve geldiğimizden beri gerçekleştirmekteyiz. Bu amaçla üyelerimizin dış pazarları görmesi ve durumu hakkında yerinde bilgi alması için; Rodos'ta 2 kez Türk İhracat Ürünleri Fuarı düzenledik. Çin, Hong Kong, Hindistan, Azerbaycan ve en son olarak Rusya'ya yurt dışı iş gezileri yaptık. Yaş meyve ve sebze alanında bölgemizin en önemli pazarı olan Rus pazarına yönelik Moskova Gıda Fuarı'na katıldık. Gün boyu semineri takip eden katılımcılar, seminerin kendileri için çok faydalı olduğunu ve FTSO’nun bu konuda gelecek dönemde de yapacağı çalışmaları takip edeceklerini belirtti.

 
 Editör :  Haber Merkezi

Yazdır

Word'e Aktar

Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Ramazan COŞKUN

 Kategori  EKONOMİ

1103 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Reklam

 Duyuru

 Reklam

 Köşe Yazıları

Ramazan Yıldırım

Ramazan Yıldırım ¬
ÜLKEYİ GEREN BİR CUMHURBAŞKANI: TAYYİP ERDOĞAN

Asım Cezayirlioğlu

Asım Cezayirlioğlu ¬
TÜRKİYE'DE "KUTUPLAŞMA"

Mehmet Uçar

Mehmet Uçar ¬
SURİYE SINIRIMIZDA NE Mİ OLUYOR?

Mesut Koç

Mesut Koç ¬
TERÖR VE BÖLGENİN AKIBETİ
 
 Reklam

 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 11
 Bugün : 524
 Dün : 577
 Toplam : 1277187
 Ip No : 52.23.234.7
     

 Reklam

 Reklam

 Takvim

Mayıs 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

 Reklam

 
 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam


RESMİ İLAN |SİYASET |EĞİTİM |GÜNCEL |ASAYİŞ |TURİZM |KÜLTÜR-SANAT |SAĞLIK |EKONOMİ |SPOR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2012- Fethiye Haber Merkezi - ANASAYFA - Tüm Hakları Saklıdır. 


Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.